Logatherm WPL 14A - 31A - Pompa ciepła powietrze-woda - BUDERUS

DrukujEmail
Szczegóły produktu

PODANE CENY SĄ CENAMI WYJŚCIOWYMI KATALOGOWYMI

Innowacyjne podejście do wytwarzania ciepła
Powietrze nic nie kosztuje i jest dostępne bez żadnych ograniczeń. Dlatego, dzięki pompie ciepła Logatherm WPL A można obniżyć koszty ogrzewania nawet o 50%.
Logatherm WPL A czerpie energię z powietrza i nawet przy temperaturze zewnętrznej do-20°C może w ekonomiczny sposób pokryć zapotrzebowanie cieplne budynku.

Zalety pomp ciepła typu powietrze/woda Logatherm WPL A

 • bardzo wydajna, dzięki wymiennikowi ciepła dużej mocy, współczynnik COP wynosi od 3,5 do 3,7 wg normy EN 14511
 • niskie koszty eksploatacji i inwestycji
 • zakres pracy do temperatury zewnętrznej -20°C, zintegrowany pogrzewacz elektryczny(9 kW) do pracy monoenergetycznej(za wyjątkiem pompy ciepła o mocy 31 kW)
 • bardzo cicha praca, dzięki podwójnemu wytłumieniu wibracji i solidnej konstrukcji
 • moce grzewcze od 14 do 31 kW,w kaskadzie (maksymalnie 4 urządzenia możliwość uzyskania mocy 124 kW
 • bezpieczny i ekologiczny czynnik chłodniczy R407C i R404A
 • szeroki zakres możliwości sterowania, dzięki regulatorowi Logamatic HMC20
 • łatwy dostęp do podzespołów podczas prac konserwacyjnych i serwisowych
 • uruchomienie urządzenia ułatwia elektroniczny asystent rozruchu pompy ciepła
 • duży wybór akcesoriów
 • konstrukcja pompy wykonana z materiałów bardzo trwałych i odpornych na działanie warunków atmosferycznych, zapewnia
  długa żywotność
 • w standardowym wyposażeniu urządzenie obniżające prąd rozruchowy tzn. „miękki start”.

 

Powietrzne pompy ciepła Logatherm WPL A to urządzenia w zakresie mocy od 14kW do 31kW. Większe moce grzewcze pozwalają na wykorzystanie ich do obiektów o większym zapotrzebowaniu energii, a bazując na powietrzu jako źródle ciepła, można uniknąć wykonywania instalacji kolektora gruntowego. Dodatkową zaletą jest możliwość łączenia pomp ciepła w system kaskadowy i uzyskanie maksymalnej mocy nawet do 124 kW! Do prawidłowego działania urządzenia potrzebny jest standardowy regulator HMC 20. Jego funkcje można rozwinąć stosując do podstawowego regulatora HMC 20 dodatkową płytkę sterującą HMC 20 Z, która pozwala na sterowanie instalacją solarną, dodatkowymi zaworami mieszającymi na instalację c.o. oraz sterowanie innymi źródłami ciepła. Dodatkowo montaż pomp ciepła Logatherm WPL A ułatwia szeroki wachlarz akcesoriów tj.: buforów, buforowych podgrzewaczy c.w.u., zasobników na ciepłą wodę jedno i dwuwężownicowych, zestawów montażowych i innych.

 

           Podgrzewacze c.w.u. oraz zbiorniki buforowe Logalux współpracujące z

pompami ciepła Logatherm WPL A

Jednowężownicowy podgrzewacz c.w.u. SH... EW

Podgrzewacze zasobnikowe jednowężownicowe ciepłej wody przeznaczone specjalnie do pomp ciepła wyposażone są w wężownicę o dużej powierzchni wymiany ciepła dzięki, której można intensywnie i wydajnie przekazywać ciepło z pompy ciepła do podgrzewanej wody. Podgrzewacz jest emaliowany i wyposażony w anodę antykorozyjną. Otwór rewizyjny w zasobniku umożliwia zainstalowanie dogrzewacza elektrycznego, który może być wykorzystany przy dezynfekcji termicznej. Specjalna konstrukcja zasobnika zapewnia również niezawodną i bezpieczną pracę pompy ciepła. Czujnik temperatury c.w.u. w zakresie dostawy z podgrzewaczem.

          

 

Dwuwężownicowy podgrzewacz c.w.u. SHB... EW

Podgrzewacze zasobnikowe dwuwężownicowe ciepłej wody zachowując wszystkie zalety zasobników SHB...EW pozwalają wykorzystać drugie źródło ciepła, jakie można podłączyć pod drugą wężownicę. Może nim być instalacja solarna, co sprawia, że instalacja grzewcza
jest jeszcze bardzie ekologiczna. W podgrzewacz można również wmontować dogrzewacz elektryczny. Specjalna konstrukcja zasobnika zapewnia również niezawodną i bezpieczną pracę pompy ciepła Czujnik temperatury c.w.u. w zakresie dostawy z podgrzewaczem.