Viessmann Vitodens 111-W - dwufunkcyjny

VITODENS 222-W z zabudowanym zasobnikiem c.w.u. 46 litrów

DrukujEmail
Wiszący kocioł kondensacyjny z zabudowanym zasobnikiem ciepłej wody użytkowej o pojemności 46 litrów, z palnikiem MatriX, wymiennikiem Inox-Radial i układem kontroli spalania Lambda-Pro-Control.
Moc grzewcza od 4,8 do 35 kW
vitodens222-w_ws2b_ansicht
1272647973_vitodens222-w_ws2b_01
1272648077_anlagenfotos
1235810840_af610083
Cena
Cena sprzedaży netto: 10300,00 zł
Szczegóły produktu

Powyższa cena dotyczy kotła 19 kW z regulatorem stałotemperaturowym.

 

Vitodens 222-W WB2C
 ZNAMIONOWA MOC  4.8-19   6.5-26   8.8-35 
CENA NETTO (PLN)
REGULATOR STAŁOTEMPERATUROWY   10300  10520  10620
REGULATOR POGODOWY 11410  11710 11815

Vitodens 222-W łączy w sobie zalety kotła Vitodens 200-W i zasobnika warstwowego o pojemności 46 litrów, w którym ogrzewana jest ciepła woda użytkowa (c.w.u.). Może pracować niezależnie od powietrza w pomieszczeniu – zamknięta komora spalania, przystosowany jest do spalania gazu ziemnego lub płynnego - zmiana rodzaju gazu nie wymaga jakichkolwiek przeróbek kotła.

Vitodens 222-W przeznaczony jest do stosowania w mieszkaniach i domach jednorodzinnych o dużych wymogach komfortu ciepłej wody użytkowej. Oferuje zaawansowaną technikę kondensacyjną z najnowocześniejszymi rozwiązaniami technicznymi, które gwarantują jego długą żywotność, maksymalne wykorzystanie gazu i niskie koszty ogrzewania w czasie normalnej eksploatacji kotła. Kocioł wyposażony jest w wymiennik spaliny-woda Inox-Radial, najnowszej generacji modulowany palnik promiennikowy MatriX, oraz układ Lambda-Pro-Control, który w każdych warunkach pracy kotła zapewnia maksymalne wykorzystanie paliwa.

Wysoki komfort c.w.u.

W kotle zabudowany jest zasobnik warstwowy ciepłej wody użytkowej o pojemności 46 litrów wykonany ze stali nierdzewnej. Woda użytkowa ogrzewana jest przez wymiennik płytowy i magazynowana w zasobniku, z którego następnie zasila instalację ciepłej wody użytkowej w budynku. Dzięki systemowi ładowania warstwowego i mimo małej pojemności zasobnik :

Niskie koszty ogrzewania

Vitodens 222-W osiąga sprawność do 109% w rzeczywistych warunkach pracy dzięki wykorzystaniu dodatkowej ilości ciepła ze spalin (kondensacja) oraz nowoczesnym rozwiązaniom technicznym opracowanym przez firmę Viessmann, określanym jako „kamienie milowe rozwoju techniki grzewczej".

Najnowszej generacji modulowany palnik MatriX (patent firmy Viessmann), o kształcie cylindrycznym:

leksykon techniki

Palnik kotła sterowany jest w oparciu o układ Lambda-Pro-Control, który kontroluje i reguluje jakość spalania w czasie normalnej pracy kotła:

Trwałość i niezawodność

Główne elementy kotła, które decydują o jego trwałości i niezawodnej pracy wykonane są z wysokiej jakości stali szlachetnej.

Wymiennik Inox-Radial, wykonany jest ze stali szlachetnej wysokiej jakości, o oznaczeniu 1.4571 – z dodatkiem tytanu i molibdenu. Stal szlachetna jest najtrwalszym materiałem stosowanym do budowy kotłów (odpornym na korozję) i charakteryzuje dobrymi własnościami przewodzenia ciepła. Podczas pracy kotła wymiennik narażony jest na naprężenia termiczne spowodowane jego rozgrzewaniem i wychładzaniem. Właśnie dodatek tytanu i molibdenu poprawia trwałość stali szlachetnej, zapewniając jej długą żywotność i bezawaryjną pracę kotła przez wiele lat.

Głównym elementem palnika MatriX jest siatka spleciona ze specjalnej, bardzo odpornej termicznie stali nierdzewnej. Mieszanka gazu i powietrza ulega spalaniu na jej powierzchni prawie bez płomienia. Siatka żarzy się oddając znaczną część ciepła przez promieniowanie (palnik promiennikowy).

Powierzchnia palnika wykonana z siatki pozwala na płynną kompensację naprężeń termicznych. Wpływa to bardzo korzystnie na żywotność i bezawaryjność palnika.

Regulator

Vitodens 222-W wyposażony jest w regulator pogodowy Vitotronic 200 lub stałotemperaturowy Vitotronic 100 – w cenie kotła.

Vitotronic 200 (pogodowy) - za pomocą czujnika temperatury umieszczonego na zewnątrz budynku regulator mierzy temperaturę zewnętrzną. Na podstawie krzywej grzania oblicza jaka jest potrzebna temperatura wody grzewczej aby zapewnić wymaganą temperaturę w ogrzewanym budynku. Tak więc, temperatura wody grzewczej zmienia się automatycznie w ciągu całego okresu grzewczego w zależności od temperatury zewnętrznej.

Automatyczne dopasowanie temperatury wody grzewczej w zależności od temperatury zewnętrznej wpływa na lepsze wykorzystanie ciepła kondensacji i oszczędniejszą pracę kotła.

Vitotronic 100 (stałotemperaturowy) - użytkownik sam ustawia na regulatorze temperaturę wody grzewczej zasilającej instalację centralnego ogrzewania budynku, na przykład 50°C. Przy każdym uruchomieniu, niezależnie od temperatury zewnętrznej, kocioł ogrzewa wodę grzewczą do ustawionej temperatury - stałej.

Aby zapewnić oszczędniejszą pracę kotła, do współpracy z regulatorem stałotemperaturowym stosuje się termostat pomieszczenia. Termostat umieszczony w wybranym pomieszczeniu tzw. wiodącym (np. w salonie), mierzy w nim temperaturę. Jeśli temperatura będzie niższa od wymaganej termostat włączy kocioł – włączy ogrzewanie budynku. Ogrzewanie pracuje aż w pomieszczeniu zostanie osiągnięta wymagana temperatura, po czym termostat wyłączy kocioł. Termostat może być połączony z regulatorem kotła przewodem elektrycznym lub komunikować się drogą radiową.

Uniwersalny montaż

Niemal wszystkie elementy wyposażenia kotłowni zostały zabudowane w jednym urządzeniu – można powiedzieć że Vitodens 222-W jest „wiszącą kotłownią". Kompaktowa budowa i małe wymiary umożliwiają montaż kotła niemal w każdym pomieszczeniu

małe wymiary pozwalają na łatwe dopasowanie kotła np. do mebli kuchennych

kocioł można zabudować – wszystkie istotne dla prac konserwacyjnych elementy są łatwo dostępne i demontowalne od przodu więc nie jest konieczne pozostawienie wolnych odstępów po bokach kotła

zamknięta komora spalania – kocił może pobierać powietrze do spalania bezpośrednio z zewnątrz budynku

Zakres dostawy

Kocioł Vitodens 222-W wyposażony w:

Dane techniczne

Moc znamionowa (kW): 4,8-19,0*/
4,3-17,2**
6,5-26,0*/
5,9-23,7**
8,8-35,0*/
7,9-31,7**
Długość (mm): 480 480 480
Szerokość (mm): 600 600 600
Wysokość (mm): 900 900 900
Ciężar (kg): 60 63 67
Pojemność wodna (l): 1,8 2,4 2,8
Pojemność zasobnika (l): 46 46 46
Przyłącze spalin/powietrza dolotowego (mm): 60/100 60/100 60/100

*zakres znamionowej mocy cieplnej przy ogrzewaniu pomieszczeń wodą grzewczą o temperaturze 50/30oC
**zakres znamionowej mocy cieplnej przy ogrzewaniu pomieszczeń wodą grzewczą o temperaturze 80/60oC